Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

16 | 01 | 2021

Jaselka w przedszkolku

 

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie, dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.
 
tekst i foto Marta Grabowska
 

 

JASEŁKA

19 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. 
Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

tekst i foto: Marta Grabowska

Jasełka


Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Już od kilku tygodni nauczyciele dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków oraz gości m. in. Dyrektor PZSP w Olszance – p. Bożenę Lorent, Wicedyrektor – p. Violettę Świder, Ks. Aleksandra Michała Drożdż, Wójt Gminy Olszanka - p. Anetę Rabczewską, Przewodniczącą Rady Gminy – p. Wandę Galant, Kierownika Gminnej Biblioteki Gminnej – p. Bożenę Adamowicz, sołtys wsi Pogorzela – p. Teresę Guszpit, Przewodniczącą Rady Rodziców PZSP w Olszance – p. Emilię Rudkowską, Państwo Barbarę i Waldemara Wróbel. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój.

tekst i foto: Marta Grabowska

Jasełka

W grudniu tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola przedstawiają rodzicom i przybyłym gościom bożonarodzeniowe jasełka.Program artystyczny oraz piękna scenografia wprowadziły przybyłych gości w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie obejrzeli rodzice, pani dyrektor PZSP w Olszance Bożena Lorent i pani wicedyrektor  Violetta Świder, ksiądz proboszcz Michał Aleksander Drożdż, pani Bożena Adamowicz - kierownik Gminnej Biblioteki w Pogorzeli, pani Emilia Rudkowska - Przewodnicząca Rady Rodziców PZSP w Olszance oraz reprezentant Urzędu Gminy w Olszance pani Marlena Rosińska. 

Przedszkolaki z przejęciem stanęły na tle betlejemskiej szopki. Promienne aniołki i dziarscy pastuszkowie oraz trzej królowie podążali z darami dla Jezusa. Radość i wzruszenie malowały się na twarzach widzów spoglądających na szczerość i przejęcie małych aktorów.

Na zakończenie pani dyrektor Bożena Lorent złożyła małym artystom, przybyłym gościom oraz rodzicom  życzenia świąteczne i noworoczne.

tekst i foto: Marta Grabowska

Przedszkolaki z Olszanki na Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych

 

11 stycznia 2015r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych organizowanym przez GOKiS w Olszance.

Głównym celem przeglądu było kultywowanie ludowych tradycji oraz prezentacja i upowszechnianie zwyczajów bożonarodzeniowych. Przegląd zgromadził nie małą liczbę uczestników w różnym wieku, dzięki czemu poszczególne występy wyróżniały się nie tylko zróżnicowanym repertuarem, ale także indywidualnym sposobem wykonania. Wszyscy występujący uczestnicy otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie, a od organizatora uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne oraz dyplomy. Występy były niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i rodziców i dziadków, którzy przybyli, aby obejrzeć swoje pociechy.

tekst i foto: Marta Grabowska


 

Jasełka 2014

18 grudnia, w Szkole Podstawowej w Olszance, odbyły się jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też Trzrej Królowie, pastuszkowie oraz dzieci, które przyniosły Dzieciątku serduszka.  Jasełka obejrzeli rodziny, rodzice dzieci oraz zaproszeni goście, m.in. Dyrektor PZSP w Olszance Pani Bożena Lorent, Wicedyrektor PSZP w Olszance Pani Violetta Świder, Kierownik Gminnej Biblioteki w Pogorzeli Pani Bożena Adamowicz, właściciel Piekarni „Barbara” Pani Barbara Wróbel oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Rudkowska. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Bożena Lorent życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Na zakończenie dzieci wręczyły przybyłym gościom kartki świąteczne.

tekst i foto: Marta Grabowska

 

Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii, radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

W grudniu tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola przedstawiają rodzicom i przybyłym gościom bożonarodzeniowe jasełka. Przedszkolaki znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, królów, aniołów. 
Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. 
Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

tekst i foto: Marta Grabowska

 

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802268
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1188
1634
6865
1791063
1802268